چجوری عکس های پاک شده گالری گوشی هواوی را ریکاوری کنیم؟

چجوری عکس های پاک شده گالری گوشی هواوی را ریکاوری کنیم؟ یکی از دلهره‌آورترین اتفاقات، پاک شدن عکس‌ها از گالری است؛ اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، می توانید به راحتی آنها را برگردانید. در این مقاله از سرچینجا نحوه ریکاوری عکس و فیلم گوشی هواوی را به شما آموزش خواهیم داد که تا حدی با دیگر گوشی‌های اندرویدی یکسان است.

چجوری عکس های پاک شده گالری گوشی هواوی را ریکاوری کنیم؟

بازیابی و برگرداندن اطلاعات و عکس‌های پاک شده از گوشی نه تنها ممکن است، بلکه برای این منظور چندین روش مختلف وجود دارد. البته ناگفته نماند که راهکارهای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندروید با گوشی‌های آیفون متفاوت است. اپلیکیشن‌های مختلفی برای برگرداندن عکس‌های پاک شده وجود دارد که برخی از آنها فقط از نسخه اندروید و برخی دیگر فقط از نسخه IOS پشتیبانی می‌کنند.

پس اگر یک گوشی موبایل اپل دارید یا یک گوشی میان‌رده اندرویدی، بعد از پاک شدن عکس‌ها ناامید نشوید، چون روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای بازیابی عکس‌های حذف شده از گالری کمک بگیرید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. به‌طور کلی روش‌های بازگردانی تصاویر حذف شده از گوشی در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

 • برگرداندن عکس های پاک شده با استفاده از نرم‌‌افزار
 • برگرداندن عکس های پاک شده با فضای ذخیره‌سازی ابری
 • ریکاوری تصاویر پاک شده با قابلیت‌های گوشی

استفاده از Recycle Bin گالری برای بازیابی عکس‌های حذف شده از گوشی هواوی

چجوری عکس های پاک شده گالری گوشی هواوی را ریکاوری کنیم؟ در گوشی‌های هواوی عکس‌ها و اطلاعات طی دو مرحله حذف شده و پس از حذف در مرحله اول به سطل بازیافت منتقل می‌شوند. پس از انتقال عکس‌ها به سطل بازیافت دوباره می‌توانید به‌راحتی برای بازیابی آنها اقدام کنید. پس در مواقعی که ناخواسته عکس‌های خود را از دست می‌دهید، سطل زباله گوشی را بررسی کنید؛ زیرا همانطور که گفتیم قبل از اینکه تصاویر و فایل‌ها برای همیشه از گالری گوشی پاک شوند برای مدت یک ماه در سطل زباله دستگاه باقی می‌مانند. برای استفاده از این راهکار ابتدا باید مطابق با مراحل زیر سطل بازیافت گوشی خود را فعال کنید‌:

 • ابتدا برنامه گالری را در گوشی خود باز کنید
 • در مرحله دوم منو را انتخاب کنید
 • در مرحله سوم گزینه تنظیمات را انتخاب کنید
 • در مرحله چهارم با کلیک روی سطل بازیافت، آن را فعال کنید.
 • حداکثر تا ۳۰ روز بعد از پاک شدن تصاویر، می‌توانید مطابق با مراحل زیر می‌توانید آن را از سطل بازیافت برگردانید:
 • در مرحله اول گالری گوشی خود را باز کنید.
 • در مرحله دوم گزینه منو را انتخاب کنید.
 • در مرحله سوم سطل بازیافت (Recycle bin) را انتخاب کنید در مرحله چهارم گزینه ویرایش را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید تمامی محتواهای موجود در سطل بازیافت را مشاهده کنید.
 • در مرحله پنجم عکس‌ها و محتواهای مد نظر را انتخاب کنید.
 • در مرحله آخر گزینه بازیابی (Restore) را انتخاب کنید تا عکس‌های مدنظر به گالری گوشی برگردند.
 • در گوشی‌های آیفون، تصاویر حذف شده به فولدر Recently Deleted فرستاده می‌شوند و می‌توانید از این بخش، عکس‌های خود را برگردانید.

نحوه برگرداندن عکس های پاک شده از طریق نرم‌افزار DroidKit

یکی دیگر از ساده‌ترین روش‌های بازیابی عکس‌های حذف شده از گالری گوشی، استفاده از نرم‌افزار DroidKit است. کار کردن با این برنامه ریکاوری عکس بسیار ساده بوده و بدون نیاز به روت کردن گوشی قابل انجام است. همچنین استفاده از آن برای تمامی تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی امکان‌پذیر بوده و علاوه‌بر بازگردانی عکس‌ها می‌توانید همه پیام‌ها، مخاطب‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، پوشه‌ها، فیلم‌ها، فایل‌های زیپ، فایل اپلیکیشن‌ها و … را از طریق آن بازیابی کنید. این برنامه کاملاً رایگان بوده و برای اسکن و بازیابی عکس‌های قدیمی گوشی‌ها و تبلت‌ها قابل استفاده است. پس از نصب و اجرای نرم‌افزار، روی گزینه Recovery from Device و سپس Start کلیک کنید تا فایل‌های حذف شده را اسکن کند.

اپلیکیشن Restore Image برای برگرداندن عکس‌های پاک شده گوشی

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های بازیابی عکس‌های پاک شده، Restore Image نام دارد. این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر اپلیکیشن‌های مشابه بسیار سریع‌تر است و در کمترین زمان ممکن می‌تواند حافظه داخلی و خارجی را اسکن کند و نتایج را مرتب و فولدربندی شده ارائه دهد.

برای استفاده از این اپ ریکاوری گوشی و بازیابی عکسهای حذف شده از گالری نباید از پاک شدن عکس‌ها زمان زیادی گذشته باشد؛ زیرا Restore Image از عکس‌های قدیمی فقط یک تصویر کوچک ریکاوری می‌کند و فقط برای بازیابی عکس‌های تازه پاک شده مناسب است. این اپلیکیشن به ترتیب اول عکس‌های با کیفیتِ بازیابی شده را در اختیار شما قرار می‌دهد و بعد عکس‌های کوچک و بی‌کیفیت را ارائه می‌دهد.

بازیابی از اپلیکیشن Google Photos app

چجوری عکس های پاک شده گالری گوشی هواوی را ریکاوری کنیم؟ این اپلیکیشن نیز عکس ها را به مدت 60 روز در سطل آشغال نگه میدارد. مراحل بازیابی از Google Photos عبارتند از:

 1. ابتدا گوکل فوتو را بر روی گوشی باز کنید
 2. در گوشه چپ و بالا وارد  Menu و سپس Trash شوید
 3. عکس های مورد نظرتان را  انتخاب کنید
 4. گزینه Restore را  انتخاب کنید

روش برگرداندن عکس های پاک شده از طریق OneDrive

OneDrive فضای ابری شرکت مایکروسافت است که می‌توان رایگان از آن استفاده کرد. وان‌درایو از قابلیت بکاپ خودکار عکس پشتیبانی می‌کند و می‌توانید تصاویر را در فضای ابری گوشی آپلود کنید و با حذف آن‌ها از گوشی، حافظه داخلی دستگاه خود را افزایش دهد.

تمامی عکس‌هایی که در فضای ابری OneDrive آپلود می‌کنید، از طریق هر دستگاهی قابل ریکاوری هستند. OneDrive پرونده‌های از دست‌رفته را حداکثر سی روز نگه می‌دارد. البته اگر فضای سطل آشغال پر باشد، به‌طور خودکار عکس‌های قدیمی‌تر را پاک می‌کند و درنتیجه تصاویر کمتر از ۳۰ روز در آن حفظ می‌شوند. نحوه بازگردانی تصاویر در وان‌درایو هم مشابه دراپ‌باکس و گوگل‌درایو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا