چجوری دکمه خاموش روشن گوشی را غیر فعال کنیم؟

چجوری دکمه خاموش روشن گوشی را غیر فعال کنیم؟ یکی از رایج‌ترین استفاده‌ها از دکمه‌ی پاور برای روشن و خاموش کردن گوشی است. حالا ممکن است این دکمه در گوشیِ شما خراب شده باشد یا به هر علتی بخواهید عملکردِ ری استارت آن را غیر فعال کنید؛ برای این کار کافیست مراحل گفته شده در این مقاله از سرچینجا را انجام دهید.

چجوری دکمه خاموش روشن گوشی را غیر فعال کنیم؟

چجوری دکمه خاموش روشن گوشی را غیر فعال کنیم؟ برای این کار کافیه وارد پلی استور بشید و برنامه Smart Lockscreen Protector رو دانلود کنید. بعد از دانلود این برنامه وارد آن شوید و گزینه Enable Lockscreen را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، دکمه خاموش روشن گوشی شما غیرفعال خواهد شد و در زمانی که گوشی شما قفل شده است، با فشار دادن آن، گوشی خاموش نمی شود.

استفاده از نرم افزار خاموش و روشن شدن گوشی (جایگزین دکمه پاور – روشن/خاموش)

نرم افزار های مختلفی هم وجود دارند که می توان از آن ها برای روشن کردن گوشی موبایل استفاده کرد. این نرم افزار ها با نام های مختلف مانند “نرم افزار روشن شدن گوشی بدون پاور”، “نرم افزار خاموش و روشن کردن اتوماتیک گوشی اندروید”، “برنامه روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور” و موارد مشابه شناخته می شود.

نرم افزار Gravity Screen – On/Off یکی از بهترین برنامه ها برای گوشی های اندروید است که با نصب آن سنسورهای مختلف گوشی، جای دکمه ی پاور را می گیرند. قابلیت های مختلفی در این برنامه ها وجود دارد که توسط آن ها می توان از گوشی بدون دکمه پاور استفاده کرد.

یکی از قابلیت های این برنامه Proximity Sensor نام دارد که اگر آن را فعال کنید، گوشی با سنسور اثر انگشت روشن می شود و زمانی که بخواهید صفحه گوشی را خاموش کنید، کافیست دستتان را روی سنسور کنار دوربین بگیرید. البته برنامه های دیگر وجود دارد که از نمونه آن ها می توان به برنامه Always on Display اشاره کرد. در کل استفاده از نرم افزار های مخصوص زمانی مناسب است که دکمه ی پاور به هیچ عنوان کار نمی کنند.

ریستارت گوشی بدون دکمه پاور

چجوری دکمه خاموش روشن گوشی را غیر فعال کنیم؟ چگونه بدون دکمه پاور گوشی را ریستارت کنیم؟ در این حالت خاموش کردن گوشی چگونه انجام خواهد شد؟ تمام گوشی‌های اندرویدی دارای قابلیت دسترسی‌پذیری هستند تا کاربرانی که دچار معلولیت فیزیکی هستند بتوانند به‌شکل راحت‌تری از گوشی استفاده کنند. با استفاده از این ویژگی می‌توانید دکمه پاور گوشی را جایگزین و بدون نیاز به آن، گوشی را خاموش کنید. ری استارت گوشی بدون دکمه پاور نیز از طریق این قابلیت امکان‌پذیر است. اما ابتدا باید آن را فعال کنید. روش فعال کردن این ویژگی بسته به گوشی‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. ابتدا به تنظیمات بروید و گزینه Accessibility را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گزینه Accessibility Menu را انتخاب کنید. در پنجره بعدی کافی است گزینه Accessibility menu shortcut را فعال کنید. در صفحه بعد یک پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که از شما اجازه دسترسی کامل به گوشی را می‌خواهد، روی Allow بزنید و بعد OK را انتخاب کنید. حالا منو دسترسی‌پذیری اندروید که یک دایره با سه‌نقطه است، کنار صفحه ظاهر خواهد شد. البته در برخی گوشی‌ها این آیکون ممکن است متفاوت باشد اما در همه آن‌ها این آیکون پس از فعال کردن این قابلیت روی صفحه ظاهر می‌شود. این دکمه را می‌توانید جایگزین کلید پاور گوشی کنید. روی آن بزنید و گزینه Power را انتخاب کنید. سپس می‌توانید گوشی را با انتخاب این گزینه خاموش کنید. برای ریستارت گوشی بدون دکمه پاور هم می‌توانید از همین گزینه استفاده و سپس روی Restart بزنید تا گوشی ریستارت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا