چطوری در لینکدین زبان را تغییر دهیم؟

چطوری در لینکدین زبان را تغییر دهیم؟ لینکدین یک شبکه اجتماعی است که بر توسعه شغلی تمرکز دارد و شما می‌توانید از این پلتفرم برای نمایش رزومه خود، جستجوی شغل و افزایش اعتبار حرفه‌ای که دارید استفاده کنید. در این مقاله از سرچینجا قرار است یکی از مشکلات رایجی که شما حین استفاده از لینکدین را دارید برطرف کنید، آن هم تغییر زبان است.

چطوری در لینکدین زبان را تغییر دهیم؟

خب، بهتر است که در همین‌ ابتدا به شما بگویم که هیچ‌ راهی برای فارسی کردن زبان لینکدین وجود ندارد. این فضا برای ارتباط بین‌المللی و جهانی افراد متخصص در هر حوزه کاری طراحی شده است و سنگ بنای اول برای ایجاد این‌ ارتباط، داشتن یک زبان مشترک است. این زبان مشترک هم زبانی نیست به جز زبان انگلیسی. اما فراموش نکنید که شما می‌توانید چندین پروفایل  به زبان‌های مختلف، برای خودتان بسازید و هرچه بیش‌تر و بهتر، خود و تخصصتان را به افراد مرتبط در زمینه شغلی مورد علاقه‌تان معرفی کنید.

مراحل تغییر زبان در لینکدین

  • برای تغییر زبان در لینکدین ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و به صفحه “تنظیمات و حریم خصوصی” بروید.
  • در بخش “اکانت” بر روی “زبان” کلیک کنید.
  • از لیست زبان‌های موجود، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید زبان را به فارسی تغییر دهید، “Persian” را انتخاب کنید.
  •  پس از انتخاب زبان مورد نظر، بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

با انجام این مراحل، بخش‌های محدودی از لینکدین، مانند توضیحات پروفایل، عنوان شغل، تحصیلات و مهارت‌ها به زبان تنظیم شده نمایش داده خواهند شد. اما اگر محتوای دیگری مانند پست‌ها و اطلاعیه‌ها در زبان اصلی نوشته شده باشند، همچنان به زبان اصلی، یعنی انگلیسی، نمایش داده می‌شوند.
قابل ذکر است که تحریم‌ها یا سیاست‌های کشورها می‌تواند در روند ایجاد نسخه فارسی یا تغییر زبان پلتفرم‌ها تأثیرگذار باشند. یا اینکه در طول زمان، شرکت‌ها و پلتفرم‌ها ممکن است تغییراتی را اعمال کنند و به نسخه‌های جدیدی با پشتیبانی از زبان‌های دیگر بروند.

مزایای عدم تغییر زبان در لینکدین

از آنجا که ما ایرانی‌ها به جملۀ «در محدودیت‌ها ستاره می‌شویم» باور زیادی داریم، می‌توانیم از این فارسی‌نشدن لینکدین استفاده‌هایی هم ببریم. ممکن است برخی از کاربران به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشند و در فعالیت خود با مشکلاتی مواجه شوند، اما باید گفت این امکان کمک می‌کند برای ارتقای زبان انگلیسی‌مان‌ زمان بیشتری بگذاریم. در حال حاضر و در قرن ۲۱ با توجه به اعلامیۀ سازمان یونسکو، فرد باسواد باید علاوه بر توانایی خواندن و نوشتن، به علم رایانه و زبان دوم نیز مسلط باشد.

لینکدین هدف خود را متصل‌کردن متخصصان جهانی به یکدیگر برای تولید و موفقیت بیشتر معرفی کرده است. پس بهتر است از لینکدین به‌عنوان شبکه‌ای فرامرزی برای ارتقای ارتباطات خود استفاده کنیم. در حال حاضر، کارفرماهای بسیاری برای همکاری از طریق لینکدین اقدام می‌کنند. حال تصور کنید کارفرمای ما فردی خارج از مرز کشورمان باشد و بتوانیم به‌صورت فریلنسری با او در ارتباط بوده و همکاری داشته باشیم. به این ترتیب، علاوه بر درآمد بالا، اعتبار ویژه‌ای در این شبکه خواهیم داشت. همچنین می‌توانیم در موضوع مهاجرت، از لینکدین به‌عنوان تسهیل‌دهندۀ ارتباطات کمک بگیریم.

کلام آخر

واقعیت این است که لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای، محیطی را فراهم می‌کند که افراد می‌توانند ارتباطات حرفه‌ای خود را ارتقا دهند و از امکانات مختلف آن برای رشد و پیشرفت شغلی خود بهره ببرند.استفاده بهینه از این قسمت‌ها و تکنیک‌ها می‌تواند به شما در رشد شغلی، جذب فرصت‌های جدید و برقراری ارتباط با افراد متخصص کمک کند. در کنار آن، بهبود زبان انگلیسی نیز می‌تواند بهره‌وری شما را در این شبکه حرفه‌ای افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا