چجوری مسدود شدن سیم کارت ایرانسل را رفع کنیم؟

چجوری مسدود شدن سیم کارت ایرانسل را رفع کنیم؟ سیم کارت ایرانسل شما ممکن است به هر دلیلی مانند ناقص بودن مدارک، استفاده نکردن از آن، عدم پرداخت بدهی خط و… مسدود شود، در این مواقع باید طبق مراحلی که در این مقاله از سرچینجا عنوان شده است اقدام به رفع آن کنید.

چجوری مسدود شدن سیم کارت ایرانسل را رفع کنیم؟

دلایل مختلفی برای مسدود شدن سیم کارت ایرانسل وجود دارد. ممکن است در شرایطی که سیم کارت شما گم یا دزدیده شده، خودتان اقدام برای سوزاندن آن اقدام کنید اما مسدود شدن سیم کارت در اکثر موارد توسط شما انجام نمی‌شود.

عدم پرداخت بدهی

ایرانسل کاربرانی را که بدهی خود را مدت‌هاست پرداخت نکرده‌اند مسدود می‌کند. بنابراین پرداخت بدهی در اولین فرصت به رفع مسدودیت خط ایرانسل شما کمک خواهد کرد. ایرانسل در سایت خود irancell.ir  چهار روش را برای پرداخت قبوض بدهی سیم‌کارت معرفی کرده که شما به عنوان کاربر می‌تواند با استفاده از آنها، بدهی خود را پرداخت کنید.

  1. پرداخت بدهی به صورت آنلاین: در روش پرداخت آنلاین شما نیاز به رمز اینترنتی (رمز پویا) دارید و به راحتی می توانید قبض خود را با استفاده از این روش پرداخت کنید. با استفاده از تلفن همراه و با وارد کردن شماره تلفن مورد نظر به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که میزان بدهی را مشاهده کرده و به راحتی با پرداخت بدهی، می‌توانید خط خود را رفع مسدودیت کنید.
  2. پرداخت بدهی با استفاده از کد دستوری: ایرانسل به منظور پرداخت قبوض به روش کدهای دستوری، کد #۷* را معرفی کرده و از طریق آن شما عزیزان به عنوان کاربران ایرانسل می توانید با شماره گیری این کد و با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم پویا و یا ایستا اقدام به پرداخت قبض سیم کارت دائمی ایرانسل خود کنید .
  3. پرداخت بدهی با شارژ خودکار: پرداخت بدهی با شارژ خودکار به عنوان یکی از روش‌هایی است که ایرانسل برای پرداخت بدهی معرفی کرده است. شما به عنوان کاربر می‌توانید در یکی از سه بانک ملی، سامان و ملت حساب داشته باشید و این روش را فعال کنید تا قبوض به صورت اتوماتیک و خودکار پرداخت شوند. با مراجعه به صفحات بانکداری الکترونیکی هرکدام از این بانک‌ها، شارژ خودکار سیم‌کارت ایرانسل خود را می‌توانید فعال کنید.
  4. پرداخت بدهی با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من: پرداخت بدهی با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من یک روش کاربردی برای پرداخت بدهی کاربران سیم‌کارت دائمی است. شما به عنوان کاربر ایرانسل می‌توانید با نصب این برنامه کاربردی و استفاده از بخش‌های مختلف آن، اقدام به پرداخت قبوض سیم‌کارت ایرانسل خود با داشتن یک کارت بانکی و رمز دوم پویا و یا ایستا کنید.

وارد کردن PIN کد نادرست

برای حفظ امنیت سیم کارت، روی تمام سیم کارت‌ها یک PIN کد وجود دارد که فرد با وارد کردن آن می‌تواند سیم کارت را روی گوشی موبایل خود فعال کنند. در صورتی که این PIN غلط و نادرست وارد شود سیم کارت مسدود خواهد شد و لازم است برای رفع کردن مسدودیت آن اقدام کنید.

عدم تکمیل مدارک

عدم تکمیل مدارک یکی دیگر از علل مسدود شدن سیم‌کارت ایرانسل شما است. توجه داشته باشید که از جمله دلایل شایع مسدودی سیم‌کارت اعتباری ایرانسل نیز همین است. بنابراین اگر مدارک و اطلاعات هویتی شما به صورت ناقص در سیستم ایرانسل ثبت شده، سیم کارت شما به زودی مسدود می‌شود. در این خصوص، اپراتورها موظفند که سیم‌کارت با اطلاعات ناقص را مسدود کنند.

البته قبل از مسدودی سیم‌کارت، چندین بار اطلاعیه‌ای در مورد تکمیل مدارک برای کاربر به صورت پیامک ارسال می‌شود تا شما به عنوان مالک سیم‌کارت نسبت به تکمیل آنها اقدام کنید. اگر شما نسبت به این پیامک‌ها بی‌توجه باشید، اپراتور شماره سیم کارت را از دسترس خارج و آن را مسدود می کند.

برای رفع مسدودیت ایرانسل به دلیل عدم تکمیل مدارک می توانید از کدهای دستوری استفاده کنید. کافیست برای سیم‌کارت اعتباری کد دستوری #۵*۱۳۰* و برای سیم کارت دائمی خود کد دستوری  #۵*۱۴۰* را شماره‌گیری کنید. توجه داشته باشید که مسدود شدن سیم‌کارت ایرانسل تنها به دلیل عدم تکمیل مدارک نیست.

در برخی مواقع دلایل دیگری نیز وجود دارند که منجر به ایجاد مشکلاتی برای اطلاعات هویتی شما شده و شما را با چالش رو به رو می‌کند. در نتیجه تا زمانی که اطلاعات شما تکمیل نشود و مورد تائید اپراتور قرار نگیرد، سیم کارت شما مسدود خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر سیم کارت ایرانسل شما به دلیل ناقص بودن مدارک مسدود شده است ، کافیست بعد از ارسال آنها مورد تائید اپراتور قرار بگیرید. پس از تائید سیم کارت شما وصل می شود و به راحتی از حالت مسدودی خارج می گردد. اگر بعد از مدت کوتاهی همچنان سیم کارت شما متصل نشده بود می توانید از خطوط ایرانسل با شماره ۷۰۰ و یا از سایر خطوط مانند سیم کارت همراه اول و یا تلفن ثابت با شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس گرفته و پیگیری نمائید.

ارسال پیامک تبلیغاتی

ارسال پیامک تبلیغاتی، مخصوصاً به‌صورت انبوه، برای سایر خطوط از یک شماره موبایل معمولی اقدامی غیرقانونی است. اپراتور ایرانسل هم در صورتی که متوجه این اقدام شود طبق قانون می‌تواند نسبت به مسدودسازی سیم کارت شما اقدام کند.

استفاده نکردن از سیم کارت برای مدت طولانی

اگر سیم کارت شما به مدت طولانی خاموش باشد یا استفاده‌ای از آن نشود، مثلا تماس تلفنی برقرار نکنید، پیامک ارسال و دریافت نکنید، شارژ یا بسته اینترنتی نخرید و… ممکن است سیم کارت شما مسدود شود. در صورتی که مدت زیادی از این مسدودیت نگذشته باشد و خط شما به دیگری واگذار نشده باشید می‌توانید برای رفع مسدودیت آن اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا