ارز دیجیتال تومو چین (TomoChain) چیست؟

ارز دیجیتال تومو چین (TomoChain) چیست؟ سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و دنیای کریپتو بسیار ریسک پذیر است و زمانی می توانید از آن سود کنید که اطلاعات کافی درباره‌ی آن داشته باشید. یکی از مسائل مهم برای شروع سرمایه گذاری، شناخت انواع رمزارز و نحوه‌ی کسب سود از آنها است. در سایت سرچینجا ما به معرفی تمام رمزارزهای کریپتو پرداخته‌ایم و در این مطلب، نوبت به معرفی ارز دیجیتال تومو چین رسیده است.

ارز دیجیتال تومو چین (TomoChain) چیست؟

تومو چین یک پروژه غیرمتمرکز است که هدف اصلی آن حل مسائل مقیاس‌پذیری است، مشکلی که اکثر بلاکچین‌ها با آن سر و کار دارند. توموچین این کار را با افزایش TPS (معاملات در هر ثانیه) انجام خواهد داد. پروژه‌های بزرگ بلاکچین مانند اتریوم نیز می‌توانند در هر ثانیه ۱۵ معامله را پردازش کنند.

این مورد را با Visa یا Mastercard مقایسه کنید، جایی که حداکثر ۶۰۰۰ تراکنش در ثانیه امکان پذیر است. هدف TomoChain حل مسائل قابلیت همکاری و تلاش برای حل مسائل شناخته شده مقیاس پذیری با بلاکچین Ethereum است.

مقیاس پذیری شامل ازدحام شبکه، مدت زمان انتظار طولانی برای اعتبارسنجی معامله و هزینه‌های کارمزد بالای معامله در یک بلاکچین است که قرار است با وجود تومو چین این مشکلات به پایان برسد. این مسائل بسیار مهم هستند چرا که بلاکچین‌ها باید در مقیاس گسترده‌ای برای تحقق بخشیدن به هدف خود تلاش کنند و باید راهی برای همکاری مشترک داشته باشند.

به زودی با راه‌اندازی پروتکل TomoP که امکان انجام تراکنش‌های Privacy در شبکه Tomochain را فراهم می‌آورد، تومو رقیب جدی برای Privacy Coin های موجود مثل Grin ،Monero ،Beam و… خواهد شد.

بنیانگذاران تومو چین (TomoChain) چه کسانی هستند؟

یکی از مهمترین جنبه های هر پروژه بلاک چین، افرادی هستند که پشت پروژه فعالیت می کنند. تیم می تواند موجب موفقیت پروژه یا شکست آن شود.

از طرف دیگر، آنها نباید مشارکت زیادی در شبکه داشته باشند. در غیر این صورت، به احتمال زیاد غیرمتمرکز شناخته می شوند. تیم TomoChain تخصص های متفاوتی دارند، دفتر مرکزی این تیم در سنگاپور فعالیت می کند.

بنیانگذار TomoChain سرپرست پروژه بلاک چین NEM، یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان Long Vuong است. همچنین دو مشاور در هیئت مدیره حضور دارند. راجر لیم از NEO Global Capital و Thuc Vu.

تیم ارز دیجیتال تومو چین متشکل از سی نفر است که اکثر آنها در کشور سنگاپور قرار دارد. البته به غیر از سنگاپور، دفترهای دیگر در ویتنام و ژاپن قرار دارد. دومین موسس و مدیر مالی پروژه Le Ho است.

او قبلاً مدیر ارشد سرمایه گذاری در BVIM و مدیر سابق بخش بانکداری سرمایه گذاری در شرکت اوراق بهادار HSC بود. در مرحله بعد Son Nguyen، CTO پروژه و یک رهبر فنی مجرب و کارآمد، مدیر سابق مهندسی، بنیانگذار گروه توسعه دهندگان Blockchain با بیش از 800 عضو فعال است. در نهایت، تونگ هوانگ وجود دارد که مدیر محصول کیف پول TOMO است. او همچنین یک توسعه دهنده Full Stack و توسعه دهنده قرارداد هوشمند است.

هدف از عرضه ارز دیجیتال تومو چین چیست؟

TomoChain یک پروژه بلاک چین غیرمتمرکز است و اولین هدف آن ارتقای مقیاس‌پذیری بلاک چین‌هاست. خوب است بدانید که هرچه کاربران شبکه بلاک چین توسعه پیدا کنند، تعداد تراکنش‌هایی که یک شبکه بلاک‌چین می‌تواند مدیریت کند، محدود خواهد شد؛ بنابراین نیاز به ارز دیجیتالی که بتواند مقیاس پذیری تراکنش‌ها را ارتقا دهد، بسیار ضروری به نظر می‌آید. ارز دیجیتال Tomo Chain به همین منظور عرضه شده تا مقیاس پذیری تراکنش‌ها را افزایش دهد و همچنین بتواند تعاملی متقابل بین شبکه‌های بلاک چین ایجاد کند.

اینها بسیار مهم هستند؛ زیرا بلاک چین‌ها باید در مقیاس کار کنند تا پتانسیل مخرب را درک کنند و باید راهی برای همکاری با یکدیگر داشته باشند. یکی از کارکردهای اصلی بلاک چین‌ها نحوه جابجایی و ثبت وجوه بین حساب‌ها است. Tomo Chain به دنبال حل مشکل مقیاس‌پذیری از طریق اشتراک‌گذاری و راه‌حل رای‌گیری سهام است. این ارز حداکثر 5000 تراکنش در ثانیه، زمان تراکنش 2 ثانیه و کارمزد تراکنش پایین را برای کاربران فراهم می‌کند. البته که این همه ماجرا نیست! تیم توسعه ادعا می‌کند TomoChain می‌تواند به 20000 تا 30000 تراکنش در ثانیه برسد!

آینده ارز دیجیتال تومو چین (TOMO) چگونه است؟

همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، TomoChain یک پروژه واقعا امیدوارکننده است که دارای فناوری و عملکردی باورنکردنی‌ست. بنابراین با تحلیل ارز تومو چین می‌توان ادعا کرد که این ارز دیجیتال، چشم‌اندازهای خوبی در پیش دارد. تراکنش‌های سریع و کم هزینه سکه TOMO آن را به ارزی مناسب برای پرداخت تبدیل کرده و این احتمال وجود دارد که مشاغل بیشتری از آن به عنوان یک راه‌حل پرداخت استفاده کنند. علاوه بر این، TOMO همچنین ارزش خود را از اکوسیستم رو به رشد TomoChain می‌گیرد. از آنجایی که TomoChain شبکه‌ای را ارائه می‌دهد که از بسیاری جهات حتی نسبت به بلاک چین‌های اصلی مانند اتریوم برتری دارد، ممکن است در آینده نزدیک به یک نیروی عظیم در حوزه defi و رمزنگاری تبدیل شود. بنابراین، با توجه به این واقعیت که TomoChain یک شبکه شگفت‌انگیز است که توسعه مبتنی بر بلاک چین را تسهیل می‌کند، TOMO و بنابراین TOMOE مطمئناً ارزشمند هستند.

کیف پول (Wallet) مناسب برای نگهداری ارز تومو چین (Tomo) چیست؟

چنانچه دارای توکن های تومو چین هستید، برای ذخیره و نگهداری این ارز دیجیتال نیاز به یک فضای امنی دارید که بتوانید آنها را ذخیره کنید. از دیگر قابلیت هایی که باید در مورد کیف پول در نظر گرفت، قابلیت پشتیبان گیری است. در حال حاضر بهترین کیف پول هایی که می توان برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال از آن استفاده کرد شامل موارد زیر است.

کیف پول اختصاصی Tomo Wallet

این کیف پول رسمی Tomochain هست و در دو نسخه Android و iOS موجوده و می‌توانید از Google Play یا App Store دانلود و نصب کنید. UX جذابی دارد. همچنین در صورتی که قصد دارید از قابلیت Staking استفاده کنید و سود بگیرید می‌بایست از این ولت استفاده کنید.

کیف پول MEW

خوشبختانه MEW از Main Net تومو به صورت رسمی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید بدون نگرانی توموهای خودتون رو به این ولت منتقل کنید.

کیف پول Trust Wallet

این کیف پول تراست موبایلی هم که متعلق به صرافی بایننس هست توموچین رو ساپورت می‌کند.

سایر ولت‌ها مثل Trezor،Ledger و MetaMask هم از این ارز پشتیبانی می‌کند.

خرید و فروش توموچین (TOMO) چگونه است ؟

در حال حاضر صرافی ارز دیجیتال بیت پین صرافی ایرانی است که رمزارز تومو را می توانید در آن بخرید. برای خرید تومو فقط کافی است ثبت‌نام کنید و وارد حساب کاربری خود شده و در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال تومو را انجام دهید.

 

کلام آخر

در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال تومو چین پرداختیم و  را نیز برایتان گفتیم. صنعت کریپتو به سرعت در حال رشد است و روز به روز به تعداد افراد علاقمند به این حوزه جذاب، اضافه می‌شود. سرعت پایین تراکنش و مقیاس‌پذیری محدود باعث می‌شود بلاک چین‌ها نتوانند چالش‌های ارائه شده در دوران مدرن را تحمل کنند. در نتیجه، فناوری قدیمی توسعه کل صنعت را متوقف می‌کند. با این حال، اینجاست که شبکه‌های نوآورانه ای مانند TomoChain وارد صحنه می‌شوند. TomoChain یک بلاک چین است که برای رها کردن قدرت واقعی تمرکززدایی به فناوری پیشرفته از جمله پروتکل Proof-of-Stake متکی است. توموچین عرضه شده تا تمام دغدغه‌ها را درباره محدودیت‌های مقیاس‌پذیری برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا