20 مدل آرایش چشم پف دار و پلک افتاده (1403)

آرایش چشم پف دار و پلک افتاده کمی دشوارتر از میکاپ‌های دیگر است و نیاز به تکنیک‌های آرایشگری دارد. آرایش چشم اهمیت زیادی در زیباییِ چهره دارد و باید مناسب ترین میکاپ را برای چشم‌هایتان انتخاب کنید. در این مقاله از سرچینجا، با معرفی بیش از 20 مدل آرایش چشم پف دار و پلک افتاده به زیباتر شدنتان کمک خواهیم کرد.

چگونه بفهمیم پلک های افتاده داریم؟

نشانه اصلی افتادگی پلک این است که پلک بالایی یکی از چشمان یا حتی هر دو، در وضعیت طبیعی قرار ندارد و به‌صورت افتاده مشاهده می‌شود. برای تشخیص وجود افتادگی پلک، کافی است به ‌طور مستقیم در آینه نگاه کنیم. بنابراین هنگام نگاه‌کردن به چشمان خود در آینه، باید به‌صورت کامل بخش دایره رنگی داخل چشم دیده شود و توسط پلک پوشانده نشده باشد.

تکنیک آرایش چشم های پف دار و پلک های افتاده

اگر نمی دانید دارای پلک افتاده هستید یا خیر، برای تشخیص وجود افتادگی پلک، مستقیم در آینه نگاه کنید، اگر بخش دایره رنگی داخل چشم کاملا در آینه دیده نمی شود و توسط پلک پوشانده شده، پلکتان افتاده است. برای آرایش چشم های پف دار و پلک های افتاده به صورت زیر عمل نمایید:

استفاده از کمپرس سرد

استفاده از ماسک خنک کننده یا کمپرس سرد در اطراف چشم‌ها، سبب کاهش پف و حالت ورم کردگی می شود پس از ماسک خنک کننده برای چشم پف‌دار و پلک‌های افتاده، استفاده می شود.

آماده سازی با کرم دور چشم

قبل از آرایش، یک کرم یا ژل دور چشم را که مخصوص کاهش پف و سفت کردن دور چشم طراحی شده است، استفاده کرده و آن را دور چشم‌های خود، به آرامی ماساژ دهید. این می‌تواند به کاهش تورم و ایجاد یک سطح صاف‌تر برای آرایش کمک کند. دقت داشته باشید که حتما از کرم یا ژل دور چشم مناسب و مرغوب استفاده کنید تا اثربخشی آن، به مراتب بیشتر باشد. در تکنیک آرایش چشم برای پلک های افتاده، استفاده از کرم دور چشم، بسیار موثر بوده و باعث خواهد شد تا پف اطراف چشم‌ها، در مدت زمانی کوتاه، کاهش پیدا کند.

blank

با کمک ابروهای حالت دار پف چشم را کمتر کنید

بهترین مدل ابرو برای چشم های پف دار، ابروهای حالت دار است. این افراد نباید ابروهای خیلی صاف یا هشت عمیق داشته باشند. با کمک ابروهایی که کمی صاف و حالت دار هستند چشم ها زیباتر دیده می شود.

بهترین کانسیلر چشم پف دار

اگر دارای پلک افتاده و پف دار هستید، کانسیلر سبک و کرمی مطابق با رنگ پوست را انتخاب کنید و آن را روی ناحیه زیر چشم بمالید و روی گوشه‌های داخلی و هر ناحیه تیره یا متورم تمرکز کنید. برای آرایش پلک افتاده کانسیلر را بالای چین‌خوردگی طبیعی و متناسب با چشمتان بزنید.

چه مدل خط چشمی برای پلک افتاده و پف دار مناسبه؟

در ادامه آرایش چشم پف دار، یک خط چشم بالدار یا دنباله دار بکشید تا پلک‌های شما بالاتر به نظر برسند.از ابتدا چشم شروع به کشیدن خط چشم نازک کرده و به تدریج آن را به سمت گوشه بیرونی ضخیم کرده و کمی به سمت بالا بکشید.داخل چشم‌ها از مداد چشم، استفاده نکنید.

می توانید خط چشم را زاویه دار بکشید، با کشیدن خط چشم با زاویه، چشمان به‌نظر بزرگ‌تر و بازتر می‌آیند،این تکنیک آرایشی به پلک‌های پف‌دار شما ابعاد بیشتری می‌بخشد.

blank

سایه برای چشم پف دار

نحوه سایه زدن چشم ها و پشت پلک، از مهم ترین بخش های چشم های پف دار شماست که آشنایی با ترفندهای آن، می تواند در زیباتر کردن چشم ها و آرایش نقش به سزایی داشته باشد.

در حد امکان فقط از سایه مات استفاده کنید

یک ترفند آرایش برای چشم پف دار و پلک‌های افتاده، استفاده از سایه مات است. آن را بالای تاخوردگی طبیعی پلک‌هایتان اعمال کنید. این اقدام باعث می‌شود که پشت پلک شما بیشتر به چشم بیاید؛ سپس می‌توانید آن را به سمت عقب پخش کنید. این تکنیک باعث می‌شود چشمان شما به نظر بازتر بیایند.

سایه را کمی بالاتر از حالت طبیعی بزنید

برای یک آرایش چشم جذاب و ترفند آرایش برای چشم پف دار، پیشنهاد می‌شود سایه را کمی بالاتر از حالت طبیعی چشم بزنید. با این تکنیک، می‌توانید اندازه چشمان خود را بازتر نشان دهید. سایه به‌اندازه‌ای کمی بالاتر از تاخوردگی طبیعی پلک‌ها، چشمان شما به شکل طبیعی‌تر و بازتر به‌نظر می‌رسند.

سایه چشم قهوه ای برای پنهان کردن افتادگی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد

سایه چشم قهوه‌ای معمولا به‌عنوان ترفند آرایش برای چشم پف دار و پلک‌های افتاده استفاده می‌شود. این رنگ سایه، با ایجاد عمق در ناحیه پلک، می‌تواند افتادگی پلک را کاهش دهد و به چشمان زیبایی بیشتری ببخشد. این رنگ با هماهنگی با رنگ پوست و مدل چشمان شما، بهترین اثر را در پنهان‌کردن علائم افتادگی پلک دارد.

استفاده از سایه تیره رنگ در قسمت خارجی گوشه چشم را فراموش نکنید!

گوشه خارجی چشم، جز مهمی از آرایش پلک پف دار است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت آن دارد. با اعمال سایه تیره در این قسمت، چشمان شما کشیده‌تر به‌نظر می‌آید. این تکنیک به‌ دلیل تیرگی که به چشمان اضافه می‌کند، می‌تواند افتادگی پلک را کمتر قابل‌مشاهده سازد و جلوه‌ای متفاوت‌تر به زیبایی چشمان شما بخشد.

استفاده از یک رنگ سایه براق روشن در قسمت داخلی چشم مفید است!

با قراردادن هایلایتر در گوشه داخلی چشم، نور به این نقطه متمرکز می‌شود و باعث روشن‌تر شدن بیشتر این ناحیه می‌شود. این ترفند آرایش برای چشم پف دار و پلک‌های افتاده نه‌تنها به آرایش پلک افتاده و پف دار نوری طبیعی‌تر و درخشان‌تر می‌بخشد؛ بلکه باعث بهبود انطباق نور و سایه در این نقطه می‌شود.

20 مدل آرایش چشم پف دار و پلک افتاده

blank blank blank

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

بهترین مدل مژه برای چشم پف دار

blank blank blank blank blank blank blank blank

عکس آرایش چشم پف دار و پلک افتاده

blank blank blank blank blank blank

کلام آخر

به یاد داشته باشید، این ترفندهای آرایشی می‌توانند به کاهش ظاهر پف کرده و افتادگی پلک کمک کنند، اما ضروری است که سلامت چشم خود را در اولویت قرار دهید و در صورتی که افتادگی پلک شما زیاد است، برای رفع و جراحی آن، مراجعه به پزشک داشته باشید. خواب کافی، هیدراته ماندن و کاهش مصرف نمک نیز می‌تواند به کاهش پف چشم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا