چجوری تعرفه آزاد ایرانسل را قطع و غیرفعال کنیم؟

چجوری تعرفه آزاد ایرانسل را قطع و غیرفعال کنیم؟ فرقی نمی کند از سیم کارت دائمی ایرانسل استفاده می کنید یا اعتباری، اگر مهلت و یا حجم بسته‌ی اینترنت شما تمام شود دیتای مصرفیِ شما با تعرفه‌ی آزاد محاسبه می شود. البته می توانید مصرف آزاد اینترنت ایرانسل را لغو کنید تا از شارژ شما چیزی کم نشود؛ برای این کار با این مقاله از سرچینجا همراه باشید.

چجوری تعرفه آزاد ایرانسل را قطع و غیرفعال کنیم؟

از اول همه اینکه پیشنهاد می‌کنیم با خرید بسته اینترنت همراه برای سیم کارت‌های خود در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

با این حال، در گیر و دار فعالیت‌های کاری و اجتماعی، خیلی وقت‌ها خودمان را هم فراموش می‌کنیم چه برسد به اینکه حواسمان به زمان اتمام بسته اینترنت باشد. برای غیر فعالسازی مصرفِ‌ آزاد اینترنتِ ایرانسل، با اجرای یک دستورالعمل‌ ساده، یک بار برای همیشه برای قطع مصرفِ آزاد اینترنت ایرانسل اقدام کنید:

کد قطع مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

خوشبختانه ایرانسل یک راه بسیار آسان را برای جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت در دسترس مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری قرار داده است.

به این منظور، کافیست کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* را در برنامه تماس گوشی خود وارد کنید و با آن تماس بگیرید.
برای تایید درخواست خود باید عدد «۱» را وارد کنید.
پس از چند لحظه، پیامکی از ایرانسل دریافت می‌کنید که تایید می‌کند تعرفه طرح کنترل مصرف آزاد را فعال کرده‌اید.
اکنون در صورتی که حجم یا اعتبار زمانی بسته اینترنت ایرانسل شما به اتمام برسد، نمی‌توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید و حتما باید یک بسته اینترنت جدید بخرید.

اما ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که در حد چند ثانیه یا چند دقیقه به یک اتصال اینترنت نیاز دارید. در این شرایط می‌توانید مجددا تعرفه آزاد اینترنت ایرانسل را فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* را در برنامه Phone تایپ کنید و با آن تماس بگیرید.
برای تایید درخواست فعال‌سازی طرح پایه ثانیه‌ای مصرف اینترنت آزاد ایرانسل باید عدد «۱» را وارد کنید.

پس از چند لحظه، ایرانسل با ارسال پیامکی تایید می‌کند که درخواست شما انجام شده است و حالا می‌توانید با تعرفه آزاد به اینترنت دسترسی داشته باشید. دقت کنید که هزینه استفاده از اینترنت در طرح پایه ثانیه‌ای یا تعرفه آزاد تقریبا ۲۰ برابر میانگین تعرفه‌ در بسته‌های اینترنت ایرانسل است. بنابراین، فقط برای شرایط اضطراری مناسب خواهد بود.

قطع مصرف آزاد اینترنت با اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل من یک پلتفرم مرکزی برای دسترسی به اکثر خدمات موبایل ایرانسل است که نصب آن به تمام مشترکین سیم‌کارت‌های این اپراتور توصیه می‌شود. یکی از روش‌های غیرفعال‌سازی تعرفه آزاد اینترنت ایرانسل، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است.

به این منظور، پس از اجرای اپلیکیشن و ورود به حساب کاربری خود، کافیست از بخش پایینی اپلیکیشن، بر روی گزینه «حساب من» ضربه بزنید. در صفحه جدید بر روی گزینه «پروفایل» لمس کنید تا به صفحه تنظیمات پروفایل وارد شوید.

در این صفحه می‌توانید تنظیمات ویژه‌ای را برای پروفایل خود اعمال کنید و به خدمات مختلفی دسترسی داشته باشید. برای قطع تعرفه آزاد ایرانسل کافیست صفحه را به قسمتی که گزینه «کنترل مصرف آزاد اینترنت» قرار دارد اسکرول کنید و با لمس روی گزینه روبروی آن و تایید درخواست‌تان، این قابلیت را فعال یا غیرفعال کنید.

نحوه‌ی استعلام حساب مصرف اینترنت ایرانسل

برای اینکه مشترکین ایرانسل مدیریت خوبی بر روی هزینه‌های ارتباطی خود داشته باشند، اپراتور ایرانسل با ارسال پیامک در طی دو نوبت، رو به اتمام بودن بسته اینترنتی را اعلام می‌کند. از طرفی دیگر، با اپلیکیشن کاربردی ایرانسل من، به راحتی می‌توان از جزئیات حساب، مثل حجم باقی مانده بسته و حجم مصرف شده با خبر شد. در مورد محاسبه تعرفه اینترنت آزاد نیز با ارسال پیامک مشترکین دائمی را آگاه می‌سازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا